top of page
2018-02-21 04.15.05
2017-05-10 12.12.37
2018-05-03 08.08.53-1
2016-09-12 04.42.44-1

ליווי לידה

ליווי אישה בלידה זו אחת המשימות המאתגרות, המעניינות, מלאות האדרנלין שאני חווה כדולה וכמטפלת.

הרגע הזה שיולדת מעדכנת אותי שהצירים התחילו,  ועכשיו מה שנשאר לעשות זה להזכיר לה לנשום, להיות במנוחה ובתנועה בהתאם לקצב ההתקדמות, וברגע שזה מתקדם לצאת לכיוון בית היולדות, להודיע לי, להיפגש שם ולהיות יחד בתהליך המיוחד הזה , או להתרגש ביחד איתה וגם להרגיע אותה כשהמים ירדו והצירים טרם הגיעו, להיות שם ביחד עם האישה ובן הזוג או בת הזוג שמלווה אותה, לתמוך, לעזור להקשיב, להרגיע, להניע ופשוט להיות שם בשבילה, זה פשוט ממלא אותי בתעצומות נפש והערצה לנשים, ולמה שאנחנו מסוגלות לעשות - ללדת תינוק .

במה דולה מסייעת בהיריון ובלידה ?

בתוך כל התהליך הסוער הזה, שמלווה במגוון רגשות, תחושות, פחדים, כאבים, בלבול, שאלות ותהיות יש מישהי שנמצאת לצידך כבר כמה שבועות, ומכירה אותך.

מישהי שנוצר ביניכן קשר אחר, מישהי שאת יכולה להרגיש בטוחה לשתף אותה ולספר לה מה את מרגישה באותו רגע.

מבין כל הסובבים, המיילדות, הרופאים, הסטאז'רים, כוח העזר ועוד יש את הדולה שלך שמכירה אותך, ויכולה במבט אחד, או בחצי חיוך להשרות עלייך שפע של שלווה, ובתוך הלחץ והמתח שאולי יופיעו בשלבים שונים במהלך הלידה לתת לך פשוט ביטחון, ביטחון בעצמך, ביטחון בתינוק שלך, ביטחון בגוף שלך, ביטחון במסוגלות שלך ללדת.

מישהי שגם אם הדברים מתקדמים שונה ממש שחשבנו/תכננו תדע לפקס אותך, ותעזור לך לקבל את ההחלטה הנכונה מתוך שיקול של ידע והבנה מתוך מקום של רוגע וקבלה. 

ומה מבחינת נתונים יבשים על נוכחות של דולה בלידה:

  • נוכחות של דולה מפחיתה את הסיכוי להיכנס לניתוח קיסרי ב 40%

  • נשים שלוו בלידה שלהן על ידי דולה חוו לידות קצרות יותר ב 25% לעומת נשים שילדו ללא ליווי של דולה

  • ליווי דולה בלידה מפחית ב 30% שימוש בלידות מכשירניות

  • ליווי של דולה בלידה מפחית את  השימוש במשככי כאבים לא טבעיים ב 30%

  • שיפור ההרגשה הכללית, הפחתה במצבים של דיכאון לאחר לידה

​מהו תהליך הליווי בלידה?
 

תחילה ניפגש לפגישת היכרות -אחרי השיחה הטלפונית בה קיבלת את המידע החשוב, גם חשוב שניפגש פנים מול פנים ונכיר עוד קצת. נבדוק בפגישה את הכימיה בינינו ואת תחושת הבטן הנעימה שנוצרה בפגישה, ונתקדם הלאה למפגשי ההכנה. 

במסגרת הליווי ניפגש לשלוש פגישות הכנה :
פגישה הראשונה - נתכונן יחדיו ללידה, נכיר את שלבי הלידה, מה קורב כל שלב בגוף, סימנים מוקדמים ללידה, מה קורה בגוף האישה ונכיר את המסע של התינוק שלכם. 

נקנה לכם מושגים רפואיים חשובים בהם הצוות הרפואי משתמש, נדבר על זירוזים ואפידורל, על הורמונים בלידה ואיך ניתן ליצור אווירה שמעודדת לידה רכה ומעצימה.

פגישה שנייה - בפגישה הזו נעשה עבודה זוגית ונתרגל תנועתיות משותפת, הרפיה ונשימות. נעניק לכם כלים  להתמודדות בבית בשלב הלטנטי עד שיוצאים לבית היולדות, נשימות מלאות, תנוחות שונות להתמודדות עם הצירים, נעבוד על תכנית הלידה שלכם, ונדייק עוד את הצרכים של שניכם בלידה. 

 

פגישה שלישית - פגישה שלי עם היולדת בה נתעמק בפן הרגשי נעבוד באופן אישי וממוקד על החוזקות שלך, נענה על עוד שאלות שעולות, נעבוד ונתכונן ללידה ברמה הרגשית. וגם נשלב טיפול מגע עוטף ותומך, על מנת להגיע ללידה ללא מכאובים בגוף, אלמד אותך גם תרגול בבית לקראת הלידה  לאיזון אגן מעולם ה spininig babies. 

הלידה עצמה - נפגשים כאשר את נכנסת לחדר לידה ועד שעתיים לאחר הלידה.
בלידה אני נמצאת לצידכם לאורך כל הדרך, מסייעת בשינוי תנוחה, תנועתיות, נשימות, הנעת הגוף, השריית רוגע ושלווה, מדיטציות, מתן הומיאופתיה, עבודה עם שמנים אתריים שעוזרים להתקדמות הלידה, עבודה דרך רפלקסולוגיה ונקודות לחיצה נוספות, עזרה בהנקה ראשונית, ופשוט נמצאת לצידך בכל שלב ושלב.

ביקור בית - ניפגש אצלכם בבית לסיכום החוויה, נראה איך אתם מתאקלמים עם התינוק החדש, לסייע לך בבעיות שונות, לשמוע איך את מרגישה ולקבל מתנה מהלב 

עלות הליווי המלא הינה 4000 ש"ח 
תוכן המפגשים מותאם לצרים האישיים שלכם.

לנשים בלידה ראשונה ממליצה מאוד לשלב בליווי קורס הכנה ללידה מקיף לצד הליווי.

במידה ויהיה צורך במפגש טיפול נוסף כגון לצורך זירוז ייגבה תשלום נוסף פר טיפול עם הנחה של 10%
 

יש לי ניסיון בליווי לידות ראשונות, חוזרות, לידת תאומים, ליווי לקראת ניתוח קיסרי, לידה לאחר ניתוח קיסרי VBAC,
לנל"ק (לידה נרתיקית לאחר קיסרי)

אני מלווה לידות בחדרי לידה בבתי חולים: הלל יפה בחדרה ולניאדו בנתניה. 

את מוזמנת ליצור עימי קשר טלפוני למידע נוסף ולקביעת פגישת היכרות ללא עלות

אשמח להכיר אותך, לשמוע את צרכייך ובהמשך ללוות אתכם בלידה וליצור לך חווית לידה רכה ומעצימה.

אפרת אדר 050-3393134

דולה חדרה - הלל יפה / לניאדו

bottom of page