top of page

פרחי באך בהיריון

עודכן: 10 בנוב׳ 2018

השימוש בפרחי באך בהריון או בתקופות שונות ואחרות בחיים יכול לתת מענה לשלל בעיות אשר נובעות מהתת מודע או לפעמים מהמודע. פרחי הבאך יכולים לסייע לאדם להבין ולקלוט את האינפורמציה ובכך להות מסוגלים לעמוד מול המכשול ולהתמודד טוב יותר עם החוויות השונות שחווה.

לאורך ההריון גוף האישה עובר שינויים רבים ונפש האישה גם כן, יש המון טלטלות מבחינה הורמונאלית המשפיעות באופן ישיר על המצב הנפשי, מלבד לכך האישה מתמודדת עם המון שינויים החלי בגופה ובחייה, פרחי הבאך יכולים לתת מענה לכל החוויות הללו ולהקל על האישה להתמודד מולן בצורה נינוחה יותר ורגועה יותר, באופן זה משיגים אישה רגועה ועובר רגוע. פרחי הבאך יכולים לעזור לאישה ההרה לשמור על איזון רגשי ולאפשר לה להתמקד בתהליך ההריון ולחוות את הריון משוחרר מלחצים, דעות, מחשבות, טרדות ולהתמודד טוב יותר עם הלידה, והמפגש עם התינוק. ניתן להיעזר במהלך ההריון בתמציות פרחי באך שונות למצבים שונים אשר האישה ההרה חשה, לדוגמא: פחדים, דאגות, שינוי הגוף, תשישות נפשית, עצבנות, חוסר סבלנות, נדודי שינה.

להלן מספר תמציות שיכולות להתאים למצבים שונים בהריון. Red Chestnut – מתאימה לטיפול בפחד ודאגה מופרזת לרווחתם של האחרים. אישה הרה אשר יכולה להיעזר בתמצית זו ייתכן ותרגיש צורך יומיומי לראות את עוברה, לשמוע את דפיקות ליבו, לבצע מגוון רחב של בדיקות, לגשת למיון או למוקד קופת חולים על כל חשש קטן, כל המהלכים האלו מקשים על האישה לחוות את ההריון בצורה נעימה טבעית, ומשרים לחץ רב על האישה ואף על הסביבה הקרובה לה. התמצית מתאימה לטיפול בפחד ודאגה לשלום העובר, כאשר הפחד מפריע לאישה לתפקד באופן שגרתי. התמצית תסייע לאישה להכניס את הפחד לפרופורציה ולבטוח באחרים ובחיים. הפחד הוא רגש שמאוד מתעצם בהריון, וככל שהאישה לא מאוזנת הפחד עלול לגרום לתסמינים גופניים שונים אשר מפריעים לאישה ובסופו של דבר מפריעים גם לעובר.

Mimulus – תמצית המתאימה לפחד ממקור ידוע, לדוגמא פחד קיצוני מהלידה, פחד מתוצאות בדיקה מסוימת במיוחד אצל נשים אשר לא משתפות את הסביבה בנוגע לפחד, לדוגמא פחד מהלידה, והכל עצור בפנים. בתמצית תסייע למצוא את האומץ והאמונה ביכולת להתמודד עם הקושי הצפוי. תמצית ה- Mimulus מתאימה במהלך ההריון כאשר האישה ההרה חווה פחדים מבדיקות שעליה לעבור, פחד ממצב העובר, מצב הגופני וכו'. הפחד בסופו של דבר גורם לתפיסת המציאות בצורה שונה, והתמצית תעזור לחזור למציאות ולפרש את הדברים כמו שהם.

Walnut – תמצית הגנה. במהלך ההריון מתרחשים שינויים רבים בחיי האישה, בגופה וביחסים עם בן זוגה וסביבה הקרובה לה. התמצית מתאימה לשינויים ולמעברים בין תקופות שונות בחיים, מתאימה הן לשינויים פיזיים והן לשינויים רגשיים . התמצית תעזור לאישה ההרה להסתגל ותיתן תחושה של יציבות והגנה מהשפעות חיצוניות כמו משפחה, חברים, קולגות וכו'. ניתן לתת את תמצית ההגנה גם לבן זוג שכן גם הוא עובר תהליך מעבר ויכול להיעזר בתמצית על מנת להסתגל למצב החדש.

Olive – תמצית שמתאימה לטיפול בתשישות נפשית וגופנית מוחלטת, טובה למצבי עייפות פיזית מההריון ומנשיאת המשקל העודף שהתווסף. התמצית מאוששת, מחזקת ומאזנת ברמה הפיזית והנפשית, התמצית מחזירה את השלווה הנפשית, ויטאליות וכוח לגוף ונותנת מנוחה. למצבים של מחלות קשות ולכל מצב שנדרשת אנרגיה מיידית גם בעת הלידה.

תמציות אלו הן רק דוגמאות למצבים שונים, בהכנת פורמולה לאישה ההרה משלבים בתוכה את התמציות הרלוונטיות להריון ובנוסף תמציות שמתאימות ספציפית לאישה ההרה ומתאימות למצב הנפשי שנמצאת בו כעת. מומלץ לאישה ההרה להתייעץ עם מטפל מוסמך לגבי אופן השימוש והתאמת התמציות. בנוסף המפגש הטיפולי מהווה במה והזדמנות לדבר ולאוורר את מה שיושב בלב, את הרגשות שמתחבאים עמוק בפנים, לתת להם לגיטימציה ולאפשר התמודדות איתם.

ישנן עוד תמציות רבות היכולות להתאים למצבים שונים בזמן ההריון, כמובן שהתאמת התמציות הינה באופן אישי וממוקד לאותה אישה.

את מוזמנת ליצור עימי קשר ולמצוא את תמהיל התמציות שמתאים לך אפרת אדר 050-33931344 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page