top of page
סוף הריון
רפלקסולוגיה
pregnancy-1963810_1920

עידוד לידה - השראת לידה - זירוז לידה

נשים רבות שמגיעות לשלבים המתקדמים של ההיריון, בשבוע 37 ,38 להיריון מוצאות את עצמן כבר ממש עייפות, כבדות, קושי לזוז, חוסר בשינה וממש רוצות כבר גם ברמה הרגשית להיות פשוט אחרי

אחרי הלידה, אחרי הצירים, לחבק את התינוקי, שמצב הציפייה פשוט יהיה מאחוריה.

נשים במצב כזה לעיתים חושבות על זירוז לידה, ומה ניתן לעשות, חלקן נעזרות במגוון הדרכים  הטבעיות כמו קיום יחסי מין, הליכה מרובה וכו'

אני כמלווה נשים בהיריון, אשר פוגשת אותן בשלבים שונים וגם בסוף ההיריון בתקופה הכי עמוסה פיזית ורגשית מסבירה להן את חשיבות הזמן, חשיבות ההמתנה לרגע שהלידה תתחיל מעצמה, שהתינוק יבחר להגיע זה כנראה הזמן הכי מדיק עבורו, לאותן נשים שמרגישות את העומס הזה, שכבר גדול עליהם אני מציעה להגיע לטיפולים עוטפים ותומכים על מנת להרגיש ולהקל על המכאובים והכבדות, ולהעניק לגוף תחושה רפויה יותר ונינוחה יותר.

גם כאשר כבר מגיעים לשלב מתקדם יותר בהיריון לקראת שבוע 40, או ממש בתאריך הלידה המשוער, עדיין גם זו אינה סיבה להתחיל לזרז את הלידה באופן טבעי או לא טבעי, הכל כמובן בהתאם למצבך הרפואי, ובריאות  העובר.

אז מתי בעצם כן מומלץ או צריך לעודד לידה?

כדי לענות על השאלה הזו נדייק רק כמה מושגים:

עידוד לידה / השראת לידה - זו שיטה או מטרה להתחיל את הלידה שטרם התחילה, כלומר רוצים ליצור תנאים להתחלת לידה, כלומר: לרכך את צוואר הרחם, לפתח צירים, לקדם פתיחה וכו'.

זירוז לידה - זו בעצם טכניקה ומטרה לזרז את הלידה שפתאום נעצרה מאיזשהיא סיבה, למשל המים ירדו והצירים לא מגיעים או לא נעשים אפקטיבים, פתיחה שלא מתקדמת תוך כדי הלידה, ואם עולה איזשהוא צורך להתחיל לידה בגלל סיבות רפואיות של האמא או של  העובר. 

ובדיוק בגלל הסיבה הזו אם הגענו לתאריך המשוער ועדיין לא התפתחה לידה זו איננה סיבה להתחיל לזרז אותך ואת העובר שלך להתחיל לידה, ההמלצה היא בתקופה כזו לעשות טיפול שיעניק לך רפיון פיזי ושקט נפשי, והרבה פעמים דווקא מהשגת המקום הזה, הלידה פתאום מתחילה ומתקדמת בקצב שנכון לכולם. 

סיבות רפואיות של האמא או של העובר שמהוות אינדיקציה לזירוז לידה טבעי או קונבציונאלי:

  • סיבות עובריות - למשל עיכוב גדילה תוך רחמי, מיעוט מי שפיר, חוסר בתחושה של תנועות עובר או ניטור דופק עובר חשוד

  • סיבות אימהיות - סכרת היריון לא מאוזנת, רעלת היריון

כאשר אישה בהיריון מגיעה עם אחת מהסימפטומים הנ"ל יציעו לך בחדר הלידה שיטות שונות להשראת לידה בהתאם למצבה הרפואי ולנסיבות שמביאות לצורך להתחיל את הלידה. 

אז מה ניתן לעשות בקליניקה? 

רגע לפני שניגשים לחדר הלידה להתחלה של השראת לידה קונבציונאלית, כמובן אם המצב הרפואי מאפשר זאת ניתן לשלב מגוון טיפולים ושיטות שונות שמעודדות את הגוף להתחיל לידה.

במידה וידוע שהלידה תתחיל בזירוז מסיבות שונות ניתן להתחיל טיפולים והכנות כבר שבוע או שבועיים לפני מועד הזירוז על מנת להכין את הגוף לזירוז הקונבציונאלי, להביא אותו ואותך לשלב הזה כמה שיותר מוכנים ובשלים. 

ואני אתן דוגמא, למשל יולדת בשבוע 36 עם סכרת היריון שלא מצליחה לאזן אותה או שהיא לוקחת אינסולין לצורך איזון, מאוד ייתכן שימליצו לה זירוז לידה כבר בשבוע 39-40 על מנת להימנע מסיבוכים שונים של סכרת היריון לה ולעובר.

לאותה אישה כדאי להגיע כבר בשבוע 37 להתחיל טיפולים שמכינים את הגוף, באמצעות רפלקסולוגיה, עבודה רגשית, עבודה עם תמציות שמנים ונקודות לחיצה שונות ניתן להכין את הגוף ולקדם את הלידה בקצב שנכון לה. 

במידה ועד מועד הלידה עדיין לא התחיל שום דבר, אפשר ומומלץ מאוד לשלב בין השיטות הרפואיות לטבעיות.

השיטות הרפואיות יכולות לקחת מספר ימים ומאוד לעייף את היולדת, ולכן השילוב יכול מאוד לסייע. 

זה מאוד מבלבל, אני ממש מבינה אותך

המון קולות של המון אנשים, הצוות הרפואי, אמא, אחות חברה  טובה, שאלות ברשתות החברתיות ועוד,
כל אילו מקשים עלייך לקבל החלטה שנכונה לך ולעובר שלך. 

לכן אני מזמינה אותך ליצור עימי קשר ולהתייעץ, לספר לי מה מציעים לך, מה מצבך,
לנשום ביחד ופשוט להבין ביחד מה נכון עבורך 
צלצלי אליי בכל שאלה 050-3393134

טיפול להשראת לידה או זירוז לידה עקב צורך רפואי יכול להתקיים בקליניקת טבע נשי,
או בחדרי הלידה: הלל יפה בחדרה ולניאדו בנתניה.

הטיפול הינו שעה וחצי וכולל מגוון כלים בהתאמה אישית למצבך הפיזי והרגשי: שיחה, טיפול רפלקסולוגי ונקודות לחיצה נוספות, עבודה עם שמנים, התאמת פרחי באך, עבודה עם קלפי היריון ולידה.

bottom of page